200 TL üzeri kargo bedava

İADE HAKKI

Değerli müşterimiz,

TTK’ya göre, gıda maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine ilişkin Mesafeli Sözleşmelerde cayma hakkı bulunmamaktadır.

https://zenolive.com.tr/ sitesinden satın aldığınız ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bunun da sebebi toplum sağlığına verdiğimiz önemden kaynaklanmaktadır. Satın aldığınız zeytinyağı, Burhaniye’den, yerli işçilerin yardımı ile toplanmış ve fabrikada ön temizlikten geçip sıkılmıştır. Tanklarda bir müddet tutulan zeytinyağımız şişe ve tenekelere fabikada el değmeden doldurulmuştur. Sizin aldığınız gıda ürününün iadesi alınmış ve/veya başka kişiler tarafından ellenmiş olmasının ürünün güvenilirliğine ve temizliğine tehdit olacağını düşündüğümüzden bu şekilde iadesiz çalıştığımızı belirtmek isteriz.

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edildiği zaman içinde,kapıda ürünü kontrol edip cayma hakkına sahip olabilir. Kargoyu teslim eden elemana direk iade etme hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Siparişinizle ilgili herhangi bir şikayet ve bildiri için lütfen info@zenolive.com.tr ya da 0533 047 59 95 telefon numarasından bizimle iletişime geçiniz.